Uvod o vlasech

4. prosince 2012 v 14:45 |  Vlasy a péče o ně
Jak vybrat šampon právě pro můj typ vlasů?
Je důležité, aby šampon splňoval svou funkci co nejlépe a nejefektivněji. Pokud nevíte, jaký šampon by byl pro vás ten pravý, určitě neváhejte a poraďte se se svým kadeřníkem. Pokud máte s pokožkou hlavy nějaké zdravotní potíže, navštivte svého dermatologa. Ale většinou žena pozná, co její vlasy potřebují, když jsou třeba mastné, zplihlé, suché, ... Pokud vás svědí pokožka hlavy, ještě před návštěvou lékaře se ujistěte, že nepoužíváte šampon s ovocnými složkami. Ty mohou mít na svědomí tento problém. Šampon (i kondicionér!) okamžitě přestaňte používat a vyměňte je za produkt s obsahem bylinek (nejlépe mátu). Jestli to ani po tomto kroku nepřejde, navštivte lékaře.


Pokud jsou vaše vlasy suché ... Hledejte šampon, který je speciálně určen pro suché vlasy. Pokud si koupíte šampon pro všechny typy vlasů, může obsahovat látky, které by mohly vlasy ještě více vysušit. Vyberte si tedy šampon, ve kterém je vyšší obsah přírodních složek. Nejlepší bude olivový ojel, mandlový olej, med či heřmánek.


Pokud jsou vaše vlasy mastné ... Ohlížejte se po šamponu, který odstraňuje mastnotu. Měl by dokázat zbavit vlasy nečistot a zároveň být vhodný pro každodenní používání, i když by se správně mastné vlasy by se měly mít dvakrát až třikrát za týden. Nejlepší jsou šampony s bylinkovými výtažky. Nejlepší je máta.
TIP - Bioderma Nodé (332,- Kč)

To jsou nejčastější typy vlasů jejich ještě mnohem, mnohem víc.

Tak ahojte Vaše Lucka


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama